Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek

Kalendář akcí

 
9.12.2018 - (17:30 hod.)   -   Koncert cimbálových muzik - pořádaný k vydání nového vánočního CD, sál restaurace Kinokavárna, nám. SNP 33, Brno-Černá Pole   -   po představení následuje beseda u cimbálu, předpokládaný konce ve 23.00 hod.
VM, MM, spoluúčinkují: II.- IV.sk.
8.12.2018 - (16:00 hod.)   -   vánoční koncert FS Javorník, Brno   -   Dělnický dům Židenice, Jamborova 65
spoluúčinkuje malá muzika Brněnského Valášku, II. a III. taneční skupina, dvě představení v 16.00 a 19.00 hod.
2.12.2018 - (19:30 hod.)   -   Hudební nešpory - Brno, Červený kostel   -   akce je charitativní, bez vstupenek
VM, MM + II. - IV.skupina
1.12.2018   -   Mikulášský jarmek, Valašské Klobouky - vystoupení na akci
VM, IV.sk.
1.12.2018   -   setkání Rytířů vína - Besední dům, Brno - vystoupení na akci
MM + III.sk., VM
29.11.2018 - (17:00 hod.)   -   Domov důchodců Nopova- Vinohrady, Brno - vystoupení pro obyvatele DD
Muzička + I.skupina
24.11.2018 - (20:00 hod.)   -   Kateřinská zábava - beseda u cimbálu, (po podzimním představení)
k tanci a poslechu hrají:malá a velká cimbálová muzika Brněnského Valášku a cimbálová muzika souboru Klobučan
24.11.2018 - (14:30 hod.)   -   Celosouborové podzimní představení "Dyž sme tady, buďme tu"   -   sál Semilasso, Brno - Královo Pole, Palackého tř. 126, (Za finanční podpory Statutárního města Brna.)
všehny skupiny a 3 CM muziky souboru, host Klobučan Valašské Klobouky 2.představení v 17.30
3.11.2018 - (15:00 hod.)   -   Na lidovú notečku - vystoupení DFS Křenováček, Ondrášek, B.Val.   -   KV Semilasso, Palackého tř. 126
skupina Bystrc + muzička
19.10.2018 - 21.10.2018   -   Víkendové soustředění na Valašsku, Frenštát   -   - za finanční podpory Statutárního města Brna
III.skupina + malá muzika
14.10.2018 - (15:30 hod.)   -   Řečkovické posvícení, Brno
VM
12.10.2018 - 14.10.2018   -   Víkendové soustředění v Prudké u Tišnova
skupina Bystrc
29.9.2018 - (13:00 hod.)   -   Prameny - přehlídka valašských folklorních souborů, Rožnov   -   Skanzen - dřevěné městečko - Janíkova stodola
účinkuje kombinovaná muzika + IV.sk.
1.9.2018 - (10:00 hod.)   -   MFF Brno 2018 - Roztančené město - krátká vystoupení v centru města
účinkuje III.sk. + malá muzika
1.9.2018 - (14:00 hod.)   -   MFF Brno 2018 - pořad dětských folklorních souborů "Vodička čistá, bystrá"   -   nádvoří Nové radnice, Brno
spoluúčinkuje III.sk. + malá muzika
1.9.2018   -   Slavnosti chleba ve Slupi u Znojma
IV.skupina + velká muzika
19.8.2018 - 26.8.2018   -   Letní soustředění celého souboru v RS Prudká - Za finanční podpory Statutárního města Brna
 
22.7.2018 - 31.7.2018   -   MFF Europeade Viseu (Portugalsko) - Za finanční podpory Statutárního města Brna.
 
26.6.2018 - 30.6.2018   -   Škola mladých odzemkářů, Rožnov pod Radhoštěm   -   účast 3 členů Brněnského Valášku
 
16.6.2018 - (15:00 hod.)   -   "Závěrečná" + dětská pouť pro členy souboru a jejich rodiny   -   od 14.00 Valná hromada - Brněnský Valášek, z.s. - v sále CVČ Brno - Lesná
 
9.6.2018 - (13:00 hod.)   -   Vystoupení na akci Den radnice Brno- sever   -   louka pod konečnou tramvají na Lesné
Velká muzika, IV.skupina
9.6.2018 - (15:00 hod.)   -   Kohoutovické hody   -   podium na ul. Voříškova
Muzička, Přípravka Bystrc
7.6.2018 - 10.6.2018   -   Přehlídka dětských folklorních souborů a skupin v Očové   -   zájezd na pozvání DFS Poĺana z Očové
 
5.6.2018 - (16:00 hod.)   -   Vystoupení na zahradní slavnosti pro MŠ Safírka   -   Kouhoutovice, Chalabalova ul.
Malá muzika, I.skupina
2.6.2018 - (15:00 hod.)   -   Jarní představení ve SC Bystrc, Brno   -   představení pro veřejnost
účinkují: mladší skupiny Brněnského Valášku (Přípravka Bystrc a I.skupina), Muzička a malá muzika, host: DFS Vranečka, Nový Hrozenkov
19.5.2018   -   Folklorní festival - pořádá Orel ústředí Brno   -   areál bývalého pivovaru Palackého nám., Brno - Řečkovice
Malá muzika, II.skupina
1.5.2018   -   vystoupení na Dni lidových řemesel v Moravské Nové Vsi
Muzička a Přípravka Lesná
21.4.2018 - (15:00 hod.)   -   koncert "Folklor bez hranic" - KD Rubín, Makovského nám.3, Brno, Koncert se koná v rámci akce Setkání souborů 19.-22.4.2018   -   za finanční podpory Statutárního města Brna
účinkují DNS Brněnský Valášek, hostující soubory: DFS Poĺana z Očové a DFS Goralik z Kežmarku, prodej vstupenek na místě od 14.00
20.4.2018 - (10:00 hod.)   -   ZŠ Blažkova - vystoupení slovenských DFS Poĺana z Očové a DFS Goralik z Kežmarku (hosté Brněnského Valášku v rámci akce Setkání souborů)
 
19.4.2018 - (15:00 hod.)   -   DD Kociánka - vystoupení v rámci akce "Setkání souborů"
 
14.4.2018   -   kulturní program při Vítání občánků - Brno Bystrc, SC Odbojářská 2
Přípravka Bystrc
8.4.2018 - (13:00 hod.)   -   Černovický zpěváček, soutěž dětských interpretů lidové písně - Kulturní dům, Charbulova 3, Brno   -   účast jedenácti členů
 
23.3.2018 - (16:00 hod.)   -   Vystoupení na Velikonočních slavnostech na nám.Svobody, Brno   -   velká muzika 50 minut
 
10.3.2018   -   Liptál - školení vedoucích souboru pořádané ValFOS   -   účast čtyř vedoucích
 
27.2.2018 - (16:00 hod.)   -   vystoupení pro Masarykův onkologický ústav
II.skupina, malá muzika
17.2.2018   -   Vševalašský bál, Vsetín - účast nejstarších členů a vedoucích
 
13.2.2018 - (16:00 hod.)   -   Brněnský fašank - účast v 8.ročníku Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů, pořádá FS Šafrán   -   začátek na nám. Svobody v 16.00, Po udělení "práva" se rozejdou fašankové obchůzky po stanovištích v centru, v cca 17.50 na nám. Svobody pochování basy v podání Brněnského Valášku
VM+MM, IV. a III.sk.
2.2.2018 - (19:00 hod.)   -   Fašanková zábava Brněnského Valášku   -   tradiční zábava pro širokou veřejnost, sál KD Rubín, Makovského nám.3, Brno-Žabovřesky
k tanci a zábavě hrají malá a velká cimbálová muzika souboru, průvod masek, před půlnocí pochovávání basy, další překvapení
20.1.2018 - (15:30 hod.)   -   Maškarní bál Brněnského Valášku - pro členy souboru, jejich rodiče a kamarády   -   sál Společenského centra Brno - Bystrc
 
7.1.2018 - (16:30 hod.)   -   Benefiční vánoční koncert v kostele Nejsvětější Trojice   -   Brno-Kr.Pole, Božetěchova 2, pořádá spolek Varhany pro Královo Pole, vstupné dobrovolné
s místním sborem spoluíčinkuje Velká a Malá muzika + sbor III. a IV. skupiny - zazní valašské lidové písně, koledy a pastorely
26.12.2017 - (16:30 hod.)   -   Radujte se, křesťané - vánoční koncert Brněnského Valášku   -   katedrála sv. Petra a Pavla v Brně
Velká a Malá muzika + sbor I., II., III. a IV. skupiny - zazní valašské lidové písně, koledy a pastorely. Prodej vstupenek viz. leták, vstup do kostela od 15.45. Sedadla nejsou číslovaná.
16.12.2017 - (16:00 hod.)   -   Ten vánoční čas, koncert FS Javorník, Brno   -   Dělnický dům Židenice, Jamborova 65
spoluúčinkuje malá muzika Brněnského Valášku, výběr I. - III. taneční skupiny, dvě představení v 16.00 a 19.00 hod.
16.12.2017 - (11:45 hod.)   -   Vánoční trhy na brněnském výstavišti, Veletrhy Brno, pavilon „F“
velká muzika, IV.skupina
9.12.2017 - (15:00 hod.)   -   Vinšuju vám dobrý deň - představení s podzimní a vánoční tematikou   -   Kulturní dům Rubín, Brno - Žabovřesky, Makovského nám. 3
dvě představení v 15.00 a 18.00 hod. Muzička, Malá muzika, I. - III.skupina, Přípravka Lesná v 15.00 hod., Přípravka Bystrc v 18.00 hod., prodej vstupenek 4., 5. a 7.12.2017 v 17.30 - 18.30, CVČ Milénova 13, Brno-Lesná
6.12.2017 - (16:00 hod.)   -   Vystoupení pro DD, Francouzská 16, Brno
Muzička, Přípravka Lesná
2.12.2017 - (14:00 hod.)   -   Přehlídka dětských lidových muzik Hudební střípky Jaroslava Juráška   -   Klub Univerzity obrany, Šumavská 4, Brno
Malá muzika
20.10.2017 - 22.10.2017   -   Víkendové soustředění v Prudké u Tišnova
Přípravka Bystrc
13.10.2017 - 15.10.2017   -   Víkendové soustředění na Valašsku   -   za finanční podpory Statutárního města Brna
III. taneční skupina a Muzička
6.10.2017 - 8.10.2017   -   Stuttgart, Německo   -   vystoupení na folklorních slavnostech
IV.skupina + velká muzika
14.9.2017 - (17:30 hod.)   -   U jednoho stolu - festival dobrého jídla, nám. Svobody, Brno   -   doprovodný program - 60 minut
velká muzika
9.9.2017 - 10.9.2017   -   MFF Mravenec v obci Plavecký Štvrtok (Slovensko)
II.skupina + malá muzika
3.9.2017 - (16:00 hod.)   -   Kulturně pohybové odpoledne, ... aneb jak trávit dny bez počítače   -   areál TJ Start Brno - Lesná, vystoupení + workshop
malá muzika + III.skupina
2.9.2017   -   Slavnosti chleba ve Slupi u Znojma   -   Průvod obcí od 10.30, vystoupení v dětském pořadu (13.00 - 14.30)
I.skupina + malá muzika
2.9.2017 - (14:00 hod.)   -   Folklorní festival - pořádá orel ústředí Brno   -   areál bývalého pivovaru Palackého nám., Brno - Řečkovice (vstupné dobrovolné)
IV.skupina + velká muzika
27.8.2017 - (10:00 hod.)   -   MFF Brno 2017 - Do svatého Jána - II. pořad dětských folklorních souborů   -   nádvoří nové radnice
spoluúčinkuje II.a III.sk. + velká muzika
27.8.2017 - (16:30 hod.)   -   MFF Brno 2017 - Foklor pěti generací - II. hlavní festivalový pořad   -   nádvoří Nové radnice
spoluúčinkuje III. sk. + velká muzika
26.8.2017 - (10:00 hod.)   -   MFF Brno 2017 - Roztančené město - krátká vystoupení v centru města   -   Stanoviště (pořadí pro BV): č.1 – 10.35 roh Kobližná / Poštovská, č.2 – 10.56 roh Pánská / Masarykova, č.3 – 11.17 roh Orlí / Masarykova , č.4 – 11.38 Náměstí Svobody
účinkuje III.sk. + malá muzika
26.8.2017 - (14:30 hod.)   -   MFF Brno 2017 - profilové vystoupení souboru Brněnský Valášek   -   nám. Svobody, 60 minut
IV.skupina + velká muzika
26.8.2017 - (14:00 hod.)   -   MFF Brno 2017 - Co sa v mládí naučíme - pořad dětských folklorních souborů   -   nádvoří Nové radnice
spoluúčinkuje I. a II.sk. + malá muzika
12.8.2017 - 19.8.2017   -   Letní soustředění celého souboru v RS Prudká - Za finanční podpory Statutárního města Brna.
 
24.7.2017 - 1.8.2017   -   MFF Europeade Turku (Finsko) - Za finanční podpory Statutárního města Brna.
malá muzika, II. a III.skupina
3.7.2017 - 8.7.2017   -   IX. ročník Školy mladých odzemkářů, Rožnov pod Radhoštěm   -   účast 6 členů Brněnského Valášku
Škola bude ukončena závěrečným absolventským vystoupením ve Valašském muzeu 7.7. od 15 hod. Absolventi se také zúčastní soutěže "Kdo vyskočí ten je chlap" v rámci MFF Rožnovské slavnosti 2017, 8.7.2017 od 10 hod., finále 14.30
29.6.2017 - (19:15 hod.)   -   Besední dům, Komenského nám. 8, Brno   -   kulturní program pro účastníky mezinárodní pedagogické konference
velká muzika + IV.skupina
25.6.2017 - (15:00 hod.)   -   Bystrcké hody - vystoupení na nám. 28 dubna před radnicí MČ Bystrc
Muzička + Přípravka Bystrc
17.6.2017 - (15:00 hod.)   -   "Závěrečná" + dětská pouť pro členy souboru a jejich rodiny   -   od 14.00 Valná hromada - Brněnský Valášek, z.s. - v sále CVČ Brno - Lesná
Za finanční podpory MČ Brno sever
10.6.2017 - (14:00 hod.)   -   25. celostátní přehlídka dětských folklorních souborů, Jihlava   -   Divadelní sál DKO s.r.o., Jihlava
MM + II.skupina (Na sněhu)
1.6.2017 - 5.6.2017   -   zájezd Kežmarok, XXI. Mezinárodní festival DFS Krojované bábiky
Malá muzika + III.skupina
25.5.2017 - 28.5.2017   -   zájezd Chorvatsko, Vinkovci - na pozvání FS Lisinski
Velká muzika + IV.skupina
20.5.2017 - (18:30 hod.)   -   Muzejní noc, vystoupení v programu   -   Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno
Muzička + Přípravka Bystrc
8.5.2017 - (17:00 hod.)   -   Koncert cimbálové muziky   -   pořádaný k vydání nového CD „Valašské obrázky“, sál restaurace Kinokavárna, nám. SNP 33, Brno-Černá Pole
spoluúčinkují: „malá muzika“ a nejstarší taneční složka souboru, po představení následuje beseda u cimbálu, předpokládaný konce ve 23.00 hod.
5.5.2017 - 7.5.2017   -   zájezd do Trenčína (na pozvání DFS Kornička)   -   vystoupení na Podjavorinských folklorních slavnostech, v Trenčíně a Dni matek v Chocholné Velčici
Malá muzika + II.skupina
29.4.2017   -   Krajské kolo Postupové přehlídky DFS - KD Strážnice
MM + II.skupina (Na sněhu)
28.4.2017 - 1.5.2017   -   Víkendové soustředění v Prudké u Tišnova   -   Přípravka Bystrc
 
22.4.2017 - (14:30 hod.)   -   Celosouborové představení JARO UŽ JE TU (Za finanční podpory Statutárního města Brna.)   -   sál Semilasso, Brno - Královo Pole, Palackého tř. 126
repríza v 17.30, ve foyeru ukázky a prodej výrobků lidových řemeslníků ve spolupráci s Galerií Skleněnka, předprodej vstupenek 10.,11.,18. a 20.4.2017 v CVČ Brno Lesná, Milénova 13
22.4.2017 - (20:00 hod.)   -   Velikonoční zábava - beseda u cimbálu, (po představení Jaro už je tu)   -   sál Semilasso, Brno - Královo Pole, Palackého tř. 126
k tanci a poslechu hrají: dvě cimbálové muziky Brněnského Valášku a cimbálová muzika Jožky Imricha
20.4.2017 - (15:30 hod.)   -   Jundrovská vonička   -   KC Veslařská, Brno Jundrov
Muzička + Přípravka Lesná
13.4.2017 - (18:15 hod.)   -   Vystoupení na Velikonočních slavnostech na nám.Svobody, Brno   -   45 minut, Velká muzika
 
10.4.2017 - (16:00 hod.)   -   Vystoupení na Velikonočních slavnostech na nám.Svobody, Brno
Malá muzika, I. + III. skupina
9.4.2017 - (13:00 hod.)   -   Oblastní kolo Postupové přehlídky DFS   -   KD Charbulova 231/3, Brno
účast Brněnského Valášku se dvěma tanečními pásmy - MM + II.skupina (Na sněhu), VM + III.skupina (Přástky)
1.4.2017 - (09:00 hod.)   -   kulturní program při Vítání občánků - Brno Bystrc, SC Odbojářská 2   -   Přípravka Bystrc
 
26.3.2017 - (13:00 hod.)   -   Černovický zpěváček, soutěž dětských interpretů lidové písně - Kulturní dům, Charbulova 3, Brno   -   účast pěti vybraných členů
 
11.3.2017   -   Liptál - školení vedoucích souboru pořádané ValFOS   -   účast čtyř vedoucích
 
28.2.2017 - (16:00 hod.)   -   Brněnský fašank - účast v 7.ročníku Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů, pořádá FS Šafrán   -   začátek na nám. Svobody v 16.00. Po udělení "práva" se rozejdou fašankové obchůzky po stanovištích v centru, VM, IV. a III.sk.
 
25.2.2017 - (19:00 hod.)   -   Vševalašský bál, Frenštát   -   účast nejstarších členů a vedoucích
 
24.2.2017 - (19:00 hod.)   -   Fašanková zábava Brněnského Valášku   -   tradiční zábava pro širokou veřejnost, sál KD Rubín, Makovského nám.3, Brno-Žabovřesky
k tanci a zábavě hrají malá a velká cimbálová muzika souboru, připraven bude průvod masek, pochovávání basy, další překvapení
28.1.2017 - (09:00 hod.)   -   kulturní program při Vítání občánků - Brno Bystrc, SC Odbojářská 2
Přípravka Bystrc
14.1.2017 - (15:30 hod.)   -   Maškarní bál Brněnského Valášku - pro členy souboru, jejich rodiče a kamarády   -   v sále Společenského centra Brno - Bystrc
 
8.1.2017 - (16:30 hod.)   -   Benefiční vánoční koncert v kostele Nejsvětější Trojice   -   Brno-Kr.Pole, Božetěchova 2, pořádá spolek Varhany pro Královo Pole, vstupné dobrovolné
zazní valašské lidové písně, koledy a pastorely v podání Velká muziky + IV. a III. skupiny
23.12.2016 - (10:00 hod.)   -   Vánoce na brněnské radnici   -   vánoční vystoupení ve sněmovním sále Nové radnice Brno
Malá muzika + II.skupina
18.12.2016 - (12:00 hod.)   -   Mosty mezi městy - vystoupení na BVV
Muzička, Přípravka Bystrc
10.12.2016 - (18:00 hod.)   -   Jihlava - vystoupení na vánočním představení FS Dřeváček - Jihlava   -   v DIOD-u Jihlava, Tyršova 1565/12
Malá muzika + II.skupina
9.12.2016 - (14:00 hod.)   -   Vánoční trhy na brněnském výstavišti, Veletrhy Brno, pavilon „F“   -   zahájení kulturního programu
Velká muzika + III.sk.
6.12.2016 - (16:15 hod.)   -   Zahájení vánočních trhů v Brně Žabovřeskách   -   před KD Rubín, Makovského nám. 3, Brno
Muzička + I.sk.
4.12.2016 - (14:30 hod.)   -   Představení "POTE CHLAPCI K NÁM"   -   Repríza v 18.00 hodin. V programu vystoupí všechny taneční kategorie souboru a všechny tři cimbálové muziky. Jednotlivá taneční a hudební pásma budou zaměřena na podzimní, adventvní i vánoční zvykosloví. Za finanční podpory Statutárního města Brna.
Prodej vstupenek bude zajištěn v Centru volného času, Milénova 13, Brno – Lesná od 21.11.2016 a to každé pondělí, úterý a čtvrtek v době od 17.00 do 19.00 hodin. Vstupenky bude možné zakoupit také v den představení na místě.
5.11.2016 - (09:00 hod.)   -   kulturní program při Vítání občánků - Brno Bystrc, SC Odbojářská 2
 
25.10.2016 - (20:00 hod.)   -   Boby centrum, Brno - vystoupení pro setkání Dětských domovů a Kojeneckých ústavů
II. skupina + malá muzika
21.10.2016 - 23.10.2016   -   Víkendové soustředění v Prudké u Tišnova
Přípravka Bystrc
8.10.2016   -   PRAMENY - přehlídka folklorních souborů v Rožnově pod Radhoštěm
IV. skupina + velká muzika
16.9.2016 - 18.9.2016   -   Víkendové soustředění na Valašsku - Liptál, Velké Karlovice   -   za finanční podpory Statutárního města Brna
II. taneční skupina a Muzička
3.9.2016 - (15:15 hod.)   -   Národopisné slavnosti Těšany   -   vystoupí Brněnský Valášek (IV.sk. + VM)
 
3.9.2016   -   Slavnosti chleba ve Slupi u Znojma   -   vystoupí DNS Brněnský Valášek (III.sk. + malá muzika)
Průvod obcí od 10.30, vystoupení ve 13.24 a 13.57
31.8.2016 - (18:30 hod.)   -   "Na živú notečku" - foyer Českého rozhlasu Brno, Beethovenova 4   -   vystoupení cimbálové muziky Brněnského Valášku - koncertní speciál pořadu Na moravskou notu
pro vstup je nutná registrace na tel.: 542 523 151 nebo na e-mailu: koncert@rozhlas.cz (kapacita hlediště je omezena), 60 minut - možno sledovat on-line
28.8.2016 - (10:00 hod.)   -   MFF Brno 2016 - Vesele, jen vesele - II. pořad dětských folklorních souborů   -   nádvoří Nové radnice
spoluúčinkuje II.sk. + malá muzika
28.8.2016 - (16:00 hod.)   -   MFF Brno 2016 - V dobrém sa rozejdem - II. hlavní pořad MFF   -   nádvoří Nové radnice
spoluúčinkuje IV. sk. + velká muzika
27.8.2016 - (10:00 hod.)   -   MFF Brno 2016 - Roztančené město   -   krátká vystoupení v centru města
účinkuje III.sk. + malá muzika Stanoviště: č.1 – Náměstí Svobody – pódium, č.2 – roh Kobližná / Poštovská, č.3 – roh Pánská / Masarykova, č.4 – roh Orlí / Masarykova
27.8.2016 - (14:00 hod.)   -   MFF Brno 2016 - Od hry k tanci - pořad dětských folklorních souborů   -   nádvoří Nové radnice
spoluúčinkuje I. a III.sk. + malá muzika
27.8.2016 - (16:00 hod.)   -   MFF Brno 2016 - profilové vystoupení souboru Brněnský Valášek   -   podium na nám. Svobody
účinkuje IV. a III. skupina + velká muzika
27.8.2016 - (19:30 hod.)   -   MFF Brno 2016 - Bylo nás, bylo nás - hlavní festivalový pořad   -   nádvoří Nové radnice
spoluúčinkuje IV.sk. + velká muzika
14.8.2016 - 21.8.2016   -   Letní soustředění celého souboru v RS Prudká
 
19.7.2016 - 26.7.2016   -   MFF Europeade Namur (Belgie)   -   za podpory Statutárního města Brna
II., III.sk. + MM
6.7.2016 - 12.7.2016   -   MFF v Alexandrei (Řecko)   -   IV.sk. + VM
 
28.6.2016 - 1.7.2016   -   Škola mladých odzemkářů v Rožnově pod Radhoštěm (VIII.ročník)   -   Zakončeno závěrečným absolventským vystoupení ve Valašském muzeu v přírodě od 14.00 hod.
účast 5 členů Brněnského Valášku
23.6.2016 - (20:00 hod.)   -   F scéna - vystoupení v rámci cyklus letních folklorních večerů pořádaný VUS Ondráš   -   Stará radnice, Brno, odkaz: http://www.vusondras.cz/aktuality/aktualni-informace/f-scena-2016-22-6-8-7
VM, IV.skupina,
18.6.2016 - (15:00 hod.)   -   "Závěrečná" + dětská pouť pro členy souboru a jejich rodiny
CVČ Lesná, Brno
18.6.2016 - (14:00 hod.)   -   Valná hromada - Brněnský Valášek, z.s.   -   v sále CVČ Brno - Lesná
 
11.6.2016 - (13:00 hod.)   -   Den radnice Brno- sever, louka pod končnou tramvají na Lesné
VM, III. a IV.skupina
4.6.2016 - (13:30 hod.)   -   Vinařství roku 2016, Brno, Kapucínské zahrady pod Petrovem   -   vystoupení v kulturním programu při tradiční ochutnávce vín nejlepších vinařství České republiky, podrobnosti: http://festivalvinapodpetrovem.cz/
MM, II.skupina
28.5.2016 - (15:00 hod.)   -   Folklorní majáles   -   s následnou besedou u cimbálu
venkovní prostory restaurace Sherwood, Rokytova 428, Brno, účinkují pořádající FS Jánošíček, chodský soubor Mráček a muzika Dráteníci z Mrákova, VM + III. a IV.skupin Brněnského Valášku
28.5.2016 - (15:00 hod.)   -   Hrátky s písničkou - jarní představení ve SC Bystrc, Brno   -   představení pro veřejnost
účinkují: mladší skupiny Brněnského Valášku, Muzička a malá muzika, host: Jatelinka, Moravská Nová Ves
21.5.2016 - (15:00 hod.)   -   Jarní slavnost, Jinačovice - náves   -   vystoupení v kulturním programu
MM, I.skupina
21.5.2016 - (10:00 hod.)   -   kulturní program při Vítání občánků - Brno Bystrc, SC Odbojářská 2   -   Přípravka Bystrc
 
7.5.2016 - (15:00 hod.)   -   koncert "Folklor bez hranic" - KD Rubín, Makovského nám.3, Brno, Koncert se koná v rámci akce Setkání souborů 5.-8.5.2016.   -   účinkují DNS Brněnský Valášek, hostující soubory: DFS Kornička z Trnčína a chorvatský FS z města Vinkovci
 
6.5.2016 - (10:00 hod.)   -   ZŠ Blažkova - vystoupení slovenského DFS Kornička a chorvatského FS z Vinkovci (hosté Brněnského Valášku v rámci akce Setkání souborů)
 
5.5.2016 - (15:00 hod.)   -   DD Kociánka - vystoupení chorvatského FS z města Vinkovci (host B.Valášku) v rámci akce "Setkání souborů"
 
3.4.2016 - (13:00 hod.)   -   Černovický zpěváček, soutěž dětských interpretů lidové písně - Kulturní dům, Charbulova 3, Brno
 
12.3.2016   -   Liptál - školení vedoucích souboru pořádané ValFOS
 
9.2.2016 - (16:00 hod.)   -   Brněnský fašank - účast v 7.ročníku Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů, pořádá FS Šafrán   -   začátek na nám. Svobody v 16.00. Po udělení "práva" se rozejdou fašankové obchůzky po stanovištích v centru, 17.45. hod. pochování basy na nám.Svobody
VM, IV. a III.sk. (stanoviště - nám.Svobody - podium, MZM - Ditrichstejnský palác - Zelný trh, MZM - Paláč šlechtičen, Kobližná, TIC Brno - Radnická
7.2.2016 - (14:00 hod.)   -   Fašank - zámek Vsetín - vystoupení v doprovodném programu   -   fašankový průvod ve 14 a 15 hod., v 16.30 pochování basy
IV.sk. + VM
5.2.2016 - (19:00 hod.)   -   Fašanková zábava Brněnského Valášku   -   Společenské centrum Brno-Bystrc, Odbojářská 2
 
23.1.2016 - (09:00 hod.)   -   Nábor nových členů - konkurz, sál CVČ Brno - Lesná, Milénova 13, 638 00 Brno   -   viz. leták v kategorii články
 
16.1.2016 - (15:30 hod.)   -   Maškarní bál Brněnského Valášku - pro členy souboru, jejich rodiče a kamarády   -   v sále Společenského centra Brno - Bystrc
 
9.12.2015 - (16:45 hod.)   -   Radio Proglas- Folklorní okénko - Čtyřicetiletý Brněnský Valášek
 
5.12.2015 - (15:00 hod.)   -   Slavnostní představení ke 40. výročí založení souboru - Valašské obrázky. Dvě představení v 15.00 a 18.30.   -   Mahenovo divadlo, Brno, za podpory Statutárního města Brna.
Předprodej v kompetenci ND (rezervační systém http://online.ndbrno.cz/ ). Přípravka Bystrc vystoupí pouze v odpoledním představení, Přípravka Lesná ve večerním. Jinak jsou programy obou koncertů totožné.
3.12.2015   -   Média o výročí a slavnostním představení ke 40. výročí založení souboru
• Dobré ráno v ČT1 živě od 6.00 • B-TV - Vlna z Brna - cca 11.30 (repríza v cca 21.30) • Český rozhlas Brno - Randes-vous - rozhovor s P.Ryšavým a A.Halašovou v 15.04 • Český rozhlas Brno - Na moravskou notu - Brněnský Valášek čtyřicetiletý v 18.30
29.11.2015   -   Vánoční trhy ve Šlapanicích - vystoupení   -   Přípravka Bystrc
 
27.11.2015 - (10:30 hod.)   -   Radio Proglas - živá pozvánka na Slavnostní představení   -   se soutěží o vstupenky
 
15.11.2015 - (16:00 hod.)   -   Martinské posezení u cimbálu, Žatčany   -   vystoupení malá muzika
 
14.11.2015   -   Beseda u cimbálu, Vsetín - následuje po slavnostním představení FS Malá Jasénka   -   spoluúčinkuje velká muzika Brněnského Valášku
Dům kultury, Vsetín
7.11.2015 - (18:30 hod.)   -   Beseda u cimbálu u příležitosti 40. výročí založení souboru   -   KD Rubín, Makovského nám., Brno
k tanci i poslechu hrají obě cimbálové muziky Brněnského Valášku a CM Bálešáci, Staré Město
2.10.2015 - 4.10.2015   -   Víkendové soustředění na Valašsku - Frenštát, Rožnov p.R.   -   za finanční podpory Statutárního města Brna
III. + IV. taneční skupina
20.9.2015 - (14:00 hod.)   -   Erbovní slavnosti, Slovanské nám., Brno - Královo Pole - malá cimbálová muzika   -   koncert účastníků přehlídky Střípky Jaroslava Juráška, Slovanské nám., Brno
 
19.9.2015 - (14:00 hod.)   -   Přehlídka dětských lidových muzik Hudební střípky Jaroslava Juráška - malá cimbálová muzika   -   Koná se v Klubu Univerzity obrany, Šumavská 4, Brno, 14.00 - 16.30hod.
 
5.9.2015   -   Národopisné slavnosti Těšany   -   od cca 15.00 vysoupí DNS Brněnský Valášek (II.sk. + MM)
 
5.9.2015 - (14:00 hod.)   -   Folklorní festival Lidový rok, Velká Bystřice   -   amfiteátr zámeckého parku, vystoupí IV.sk. + VM
 
30.8.2015 - (14:00 hod.)   -   MFF Brno 2015 - Co stařenka vyprávěla, pořad dětských folklorních souborů   -   spoluúčinkuje I., II.sk. + malá muzika
nádvoří Nové radnice 14.00 - 15-30
29.8.2015 - (10:00 hod.)   -   MFF Brno 2015 - Roztančené město, krátká vystoupení v centru města   -   účinkuje II.sk. + malá muzika
stanoviště: č.1 nám.Svobody, č.2 roh Kobližné a Poštovské, č.3 roh Pánské a Masarykovy, č.4 Orlí a Masarykova
29.8.2015 - (18:00 hod.)   -   MFF Brno 2015 - 60 minut s lidovou písničkou - účinkuje velká muzika DNS Brněnský Valášek   -   MZM Etnografické muzeum, Kobližná
 
29.8.2015 - (19:30 hod.)   -   MFF Brno 2015 - pořad Vycházejí panny z tebe   -   spoluúčinkuje IV.sk. + velká muzika
 
28.8.2015 - (17:30 hod.)   -   MFF Brno 2015 - profilové vystoupení souboru Brněnský Valášek   -   17.30 - 18.30, nám.Svobody, účinkuje III. a IV. skupina + velká muzika
 
28.8.2015 - (19:30 hod.)   -   MFF Brno 2015 - pořad Soubory jubilující   -   Brno, nádvoří Nové radnice, spoluúčinkují II.,III. a IV. sk., + malá a velká muzika
 
16.8.2015 - 23.8.2015   -   Letní soustředění v RS Prudká
 
4.8.2015 - 11.8.2015   -   MFF Europeade Helsingborg (Švédsko)   -   za podpory Statutárního města Brna
III., IV.sk. + VM
11.7.2015 - (15:00 hod.)   -   závěrečný koncert tvůrčí dílny O valašského primáška 2015   -   Rožnov, Dřevěné městečko - Janíkova stodola
účast primáše malé muziky Brněnského Valášku Michala Trkana
21.6.2015   -   Bystrcké hody - Vystoupení před Společenským centrem v Bystrci   -   VM, IV.sk., Přípravka Bystrc
 
19.6.2015 - 21.6.2015   -   Svatojánský festival Bystřice nad Olší   -   VM + IV.sk.
 
11.6.2015 - 14.6.2015   -   festival Folklór bez hraníc - Oravská Lesná, Slovensko   -   MM + II.sk.
 
6.6.2015   -   "Závěrečná" + dětská pouť   -   CVČ Brno Lesná - Milénova
 
4.6.2015 - (17:00 hod.)   -   KD Rubín, Zpívání pro zdraví, Brno, Makovského nám.   -   vystoupení pro Klub zdraví a svaz důchodců B-Žabovřesky
MM + I. a II.sk.
3.6.2015 - (15:45 hod.)   -   vystoupení v hotelu Grand - pro obyvatele domovů důchodců   -   (organizuje Lions klub Brno)
III.sk. + VM
30.5.2015   -   Vystoupení Přípravky Bystrc pro ÚMČ Brno-Bystrc
 
30.5.2015   -   Dětský den v Medlánkách (zámecký park)   -   MM + II.sk.
 
1.5.2015 - 3.5.2015   -   Jarní víkendové soustředění v RS Prudká – Přípravka Bystrc
 
25.4.2015   -   Krajské kolo postupové přehlídky dětských folklorních souborů ve Strážnici   -   Kulturní dům ve Strážnici
Malá muzika + II.skupina - s pásmem Zelé
18.4.2015 - (11:00 hod.)   -   Postupová přehlídka dětských folklorních souborů, oblastní kolo Brno   -   Brno, KD Cbarbulova 2
MM, VM, II. a III.skupina
10.4.2015 - 12.4.2015   -   Jarní víkendové soustředění v RS Prudká – I.sk.
 
5.4.2015 - (13:00 hod.)   -   Velikonoční vystoupení v Galerii Skleněnka v Březině u Tišnova
MM + II.sk.
22.3.2015 - (15:00 hod.)   -   Vynášení Mařeny - Bystrc   -   Přípravka Bystrc + malá muzika
Od Společenského centra, Brno - Bystrc, Odbojářská 2 k lávce přes Svratku
22.3.2015 - (10:30 hod.)   -   Pálení Mařeny - Lesná   -   děvčata III. a IV. sk.
průvod z louky nad DD Okružní do CVČ Milénova, pálení na zahradě CVČ (pro klub Sluníčko - SVČ Lužánky, pracoviště Lesná)
22.3.2015 - (13:00 hod.)   -   40. Černovický zpěváček - regionální přehlídka dětských zpěváků lidových písní   -   účast šesti členů Brněnského Valášku
v KD „U lípy“ Charbulova 3, Brno
14.3.2015 - (13:30 hod.)   -   U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře   -   repríza pořadu TV Noe ke 40.výročí založení souboru, hraje VM souboru
na internetu lze sledovat na: http://www.tvnoe.cz/zive-pres-internet.html, další reprízy pořadu: v neděli 15.3. v 6.15, v úterý 17.3. ve 23.05, ve středu 18.3. ve 12.50 a v pondělí 23.3. v 16.45.
12.3.2015 - (20:00 hod.)   -   U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře   -   živé vystoupení velké muziky v TV Noe, odkaz: http://www.tvnoe.cz/zive-pres-internet.html
Muzika vystoupí spolu se svými zpěvačkami a 3 páry tanečníků. O historii a současnosti souboru Brněnského Valášku si budou s Magdalenou Múčkovou povídat A.Halašová, P.Trkan a M.Křížová. Hlavním tématem bude 40.výročí založení souboru.
8.3.2015 - (17:00 hod.)   -   koncert velké a malé muziky Brněnského Valášku   -   sál Kinokavárny, nám.SNP, Brno
po koncertu následuje beseda u cimbálo do 23.00 hod.
17.2.2015 - (16:00 hod.)   -   Brněnský fašank - účast v 6.ročníku Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů, pořádá FS Šafrán   -   začátek na nám. Svobody v 16.00. Po udělení "práva" zastupitelem města se rozejdou fašankové obchůzky po zastaveních v centru. V 18.00 pochovávání basy na nám. Svobody v podání Brněnského Valášku
IV.sk. + VM
14.2.2015 - (19:00 hod.)   -   Fašanková zábava
tradiční zábava pro členy souboru i širokou veřejnost v sále Kulturního domu Rubín, Makovského nám.3, Brno-Žabovřesky - k zábavě a tanci vám budou hrát obě cimbálové muziky BRNĚNSKÉHO VALÁŠKU - připraven je průvod masek, pochovávání basy, další překvap
17.1.2015 - (15:30 hod.)   -   Maškarní bál Brněnského Valášku   -   pro členy souboru, jejich rodiče a kamarády v sále Společenského centra, Brno-Bystrc, Odbojářská 2
 
13.12.2014 - (10:00 hod.)   -   Bystrcké vánoční trhy 2014   -   Bystrcké vánoční trhy 2013 - Vystoupení na venkovním podiu před ÚMČ Bystrc, nám. 28. dubna 60
Přípravka Bystrc
6.12.2014 - (15:00 hod.)   -   Mikulášská besídka DNS Brněnský Valášek   -   SC Bystrc, Odbojářská 2, Brno
Pro členy souboru a jejich rodiny
29.11.2014   -   Celosouborové představení "Řekla Kača Barce" s podzimní tematikou   -   sál Semilasso, Brno - Královo Pole, Palackého tř. 126
představení ve 14.30 a 17.30 Předprodej vstupenek od 18.11. každé pondělí, úterý a čtvrtek v 17.00 - 19.00 ve zkouškách souboru v CVČ Lesná, Milénova 13, Brno a také 23.11. v 9.00 - 16.00 v SVČ Lužánky.
29.11.2014 - (20:00 hod.)   -   "Kateřinská zábava"   -   beseda u cimbálu v sále Semilasso, Palackého tř. 126, Brno
následuje po představení "Řekla Kača Barce" k tanci a poslechu hrají: CM Malá Jasénka a CM Brněnského Valášeku
13.11.2014 - (15:45 hod.)   -   Svatomartinské hody   -   vystoupení v rámci kulturního doprovodu akce
II.skupina + MM
24.10.2014 - 26.10.2014   -   Víkendové soustředění na Valašsku   -   Frenštát pod Radhoštěm
II.a III. skupina, za finanční podpory Statutárního města Brna
11.10.2014   -   PRAMENY - přehlídka folklorních souborů v Rožnově pod Radhoštěm
VM, IV. skupina
9.10.2014 - (17:00 hod.)   -   Slavnosti řemesel, nám.Svobody, Brno   -   vystoupení v rámci kulturního doprovodu akce
MM, II. a III.skupina
4.10.2014 - (16:00 hod.)   -   Den seniorů, MČ Brno-sever, KS Omega   -   podium na louce pod konečnou tramvají Brno-Lesná
VM + III.sk.
4.10.2014   -   Drakiáda + taneční vystoupení v CVČ Lesná   -   společná akce Přípravky Lesná a FS Dolinečka ze Starého Města
 
2.10.2014 - (17:00 hod.)   -   Slavnosti vína, nám.Svobody, Brno   -   vystoupení v rámci kulturního doprovodu akce
VM, IV.skupina
27.9.2014 - (16:00 hod.)   -   Hody v Dyjákovicích   -   program před kulturním domem v Dyjákovicích
VM + IV.sk.
6.9.2014   -   Slavnosti chleba ve Slupi u Znojma
III.skupina + VM
31.8.2014 - (14:15 hod.)   -   MFF Brno 2014 – pořad dětských FS „Jedeme, jedeme, chodníčka nevíme“   -   Nová radnice
III. a II. skupina + VM
31.8.2014 - (17:30 hod.)   -   MFF Brno 2014 – hlavní festivalový pořad „Ze všech koutů“   -   Nová radnice
IV.skupina + VM
30.8.2014 - (10:00 hod.)   -   MFF Brno 2014 – Roztančené město   -   Stanoviště v centru Brna
III.skupina + VM
30.8.2014 - (14:00 hod.)   -   MFF Brno 2014 – pořad dětských FS „Když muzika zahraje“   -   Zámecký park Brno, Medlánky (v případě deště Sýpka)
II.skupina + MM
30.8.2014 - (18:00 hod.)   -   MFF Brno 2014 – pořad „60 minut s lidovou písničkou“   -   nám.Svobody
60 minut s velkou muzikou Brněnského Valášku
29.8.2014 - (16:00 hod.)   -   MFF Brno 2014 – Profilové vystoupení DNS Brněnský Valášek   -   nám.Svobody
IV.skupina + VM
17.8.2014 - 24.8.2014   -   Letní soustředění souboru v RS Prudká u Tišnova
 
9.7.2014 - 13.7.2014   -   Eger - Agria folkdance festival, Maďarsko   -   účast v 26. ročníku folklroní festivalu
(VM, IV.sk.)
28.6.2014 - 29.6.2014   -   Vsetínský krpec - účast na festivalu, Vsetín
VM, III.skupina
22.6.2014 - (16:00 hod.)   -   Bystrcké hody - Vystoupení před Společenským centrem v Bystrci
(VM, IV. taneční skupina + Přípravka Bystrc)
21.6.2014 - (15:00 hod.)   -   Závěrečná v CVČ Milénova, Brno   -   "Závěrečná" a zábavná pouť pro členy souboru, jejich kamarády a rodiče
Od 14.00 Valná hromada SRP BV, o.s.
14.6.2014   -   Výlet Přípravky Lesná - Staré Město u Uherského Hradiště   -   společné vystoupení s DFS Dolinečka
 
8.6.2014 - (15:00 hod.)   -   27. dětský folklorní den Liptál   -   vytoupení a účast v doprovodném programu (MM, II.skupina)
 
7.6.2014 - (15:00 hod.)   -   "Až sa lúka zazeleňá" jarní představení mladších skupin souboru   -   host: DFS Dřeváček Jihlava
Společenské centrum Brno - Bystrc, Odbojářská 2 (MM, I.skupina, Přípravka Bystrc) představení se koná za finanční podpory městské části Brno - Bystrc
5.6.2014 - (15:15 hod.)   -   vystoupení pro Domov Naděje, Brno - Vinohrady, Velkopavlovická 13   -   vystoupení na zahradní slavnosti Domova
(MM, I.sk.)
5.6.2014 - (18:00 hod.)   -   Slatinské kulturní léto 2014   -   vystoupení Brno - Slatina, Přemyslovo náměstí (18.00 - 19.00 hod.)
VM + IV.sk. - akce přesunuta z 28.5.
28.5.2014 - (18:00 hod.)   -   Slatinské kulturní léto 2014 - akce zrušena z důvodu špatného počasí   -   vystoupení Brno - Slatina, Přemyslovo náměstí (18.00 - 19.00 hod.)
velká muzika a IV.skupina Brněnského Valášku Náhradní termín bude oznámen do 30.5.
23.5.2014 - (15:15 hod.)   -   hudební festival "Setkání cimbálových muzik Valašského království", Frenštát pod Radhoštěm   -   účast v pořadu "Setkání dětských lidových hudeb" v rámci 15. ročníku festivalu
účinkují: malá muzika DNS Brněnský Valášek, muziky Mala Jetelinka, Stětlina, Torka, Trojačka, Mionší, Ostravička (ČR), Terchovec a Zazrivec (Slovensko)
27.4.2014   -   "Pálení čarodějnic" - Přípravka Bystrc - interní akce skupiny
 
26.4.2014 - (15:00 hod.)   -   koncert "Folklor bez hranic"   -   KD Rubín, Makovského nám.3, Brno, Koncert se koná v rámci akce Setkání souborů 24.-27.4.2014.
účinkují DNS Brněnský Valášek, hostující soubory: DFS Magurka z Oravské Lesné a FS Bystrzyca z Bystřice
25.4.2014 - (11:00 hod.)   -   ZŠ Blažkova - vystoupení DFS Magurka a FS Bystrzyca (hosté Brněnského Valášku v rámci akce Setkání souborů)
 
24.4.2014 - (15:00 hod.)   -   DD Kociánka - vystoupení DFS Magurka (host B.Valášku) v rámci akce "Setkání souborů"
 
20.4.2014   -   Velikonoční vystoupení v galerii Skleněnka - obec Březina   -   MM, II.skupina
 
6.4.2014 - (15:00 hod.)   -   Vynášení smrtky   -   začátek u SC Bystrc, Odbojářská 2, Brno
Přípravky Bystrc, MM
6.4.2014 - (10:00 hod.)   -   Pálení Mařeny (vystoupení v akci klubu Sluníčko - SVČ Lužánky, pracoviště Lesná)   -   (VM, III.sk. a Přípravka Lesná)
 
13.3.2014 - (15:00 hod.)   -   Den otevřených dveří v Dětské nemocnici, Brno   -   vystoupení MM a II.skupiny
 
4.3.2014 - (16:00 hod.)   -   Brněnský fašank   -   účast v 5.ročníku Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů pořádané FS Šafrán, začátek na nám. Svobody v 16.00. Po udělení "práva" zastupitelem města se rozejdou fašankové obchůzky po zastaveních v centru.
(účast III. a IV.skupina spolu s vedoucími a nadšenci z velké muziky)
28.2.2014 - (19:00 hod.)   -   Fašanková zábava   -   tradiční zábava pro členy souboru i širokou veřejnost
v sále Společenského centra, Brno-Bystrc, Odbojářská 2 - k zábavě a tanci vám bude hrát cimbálová muzika BRNĚNSKÉHO VALÁŠKU a CM Valašského krúžku v Brně - připraven je fašankový průvod masek, tradiční pochovávání basy a spousta další zábavy
19.1.2014 - (11:00 hod.)   -   Regiontour   -   vystoupení v doprovodném programu Mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech
pavilon "P", BVV Brno, 11.00 - 11.45. hod. (VM, III. a IV.sk.)
18.1.2014 - (15:30 hod.)   -   Maškarní bál   -   pro členy suoboru, jejich rodiče a kamarády v sále Společenského centra, Brno-Bystrc, Odbojářská 2
 
14.12.2013 - (11:00 hod.)   -   Bystrcké vánoční trhy 2013   -   Vystoupení na venkovním podiu před ÚMČ Bystrc, nám. 28. dubna 60
malá muzika, výběr z II. a III.skupiny
10.12.2013 - (14:45 hod.)   -   Vánoční trhy na Brněnském výstavišti - vystoupení,   -   BVV Brno, pavilon F
velká muzika + III. a IV.taneční skupina souboru
8.12.2013 - (18:00 hod.)   -   vánoční koncert "Již slunce z hvězdy vyšlo"   -   Červený kostel, Komenského nám., Brno
vánoční představení obou cimbálových muzik spolu s I. - IV. skupinou souboru. Předprodej vstupenek od 25.11. 2013 každé pondělí, úterý a čtvrtek, 17.30 - 19.00 hod. v CVČ Milénova, Brno-Lesná. Zbylé vstupenky na místě před koncertem. Cena 140,- Kč, děti
7.12.2013   -   Představení pro rodiče "Co sa stalo, přihodilo"   -   Společenské centrum Bystrc (malá muzika, Přípravka Lesná, Přípravka Bystrc + I.skupina)
Vánoční představení mladších skupin Brněnského Valášku pro rodiče. Po vystoupení nejmladších členů souboru následuje Mikulášská besídka pro členy souboru a jejich rodiny.
24.11.2013 - (14:00 hod.)   -   koncert dětských folklorních souborů Na lidovú notečku   -   kulturní centrum Semilasso, Brno - Královo Pole
MM + II.skupina
25.10.2013 - (06:00 hod.)   -   Brněnský Valášek v ČT 1 - pořad Dobré ráno   -   Povídání o souboru a ukázky tanců v podání zástupců tří věkových kategorií tanečníků.
 
18.10.2013 - 20.10.2013   -   Víkendové soustředění na Valašsku - Prostřední Bečva, Rožnov   -   II.skupina + malá muzika
za finanční podpory Statutárního města Brna
10.10.2013 - (15:30 hod.)   -   Slavnosti regionů, nám. Svobody, Brno   -   vystoupení v doprovodném programu v rámci "Festivalu v centru dění"
velká muzika + III. a IV. taneční skupina
20.9.2013 - 22.9.2013   -   Víkend v Prudké   -   Víkendový motivační pobyt s Brněnským Valáškem a rodiči - Přípravka Bystrc, v RS Prudká u Tišnova
 
15.9.2013   -   Erbovní slavnosti, Slovanské nám., Brno - Královo Pole   -   velká cimbálová muzika
koncert účastníků přehlídky Střípky Jaroslava Juráška. Koná se pod záštitou starosty MČ Brno - Královo Pole Romana Vykoukala a rektora - velitele Univerzity obrany brig. generála prof. Ing. Bohuslava Přikryla, Ph.D.
14.9.2013   -   Přehlídka dětských a mládežnických lidových muzik Hudební střípky Jaroslava Juráška   -   velká cimbálová muzika
Koná se v Klubu Univerzity obrany, Šumavská 4, Brno od 10.00 hod. Od 18.00 beseda u cimbálu pro účastníky i veřejnost.
13.9.2013   -   Řemeslný jarmark – Brno-Žabovřesky před KD Rubín   -   (MM, II. skupina)
vystoupení Brněnského Valášeku 16.00 - 16.40 na Makovského nám. Brno
8.9.2013   -   Dětský folklorní festival Velké Karlovice 2013 – Loučení s létem   -   (VM, III. skupina)
12.05 CM B.Valášku na malé scéně řemeslného jarmarku, 14.00 průvod obcí, od 14.30 hlavní pořad dětských souborů spolu se soubory Karlovjánek, Makovníček, Vranečka, Malý Radhošť, Břeclavánek Malá Jasénka, Vsacánek a Zornička ze Zvolena
7.9.2013   -   Slavnosti chleba ve Slupi u Znojma   -   (MM, II. skupina)
10.30 průvod zúčastněných souborů obcí 12.00 - 12.30 "U cimbálu" vystoupení CM Brněnského Valášek 13.00 - 14.30 "Kolo, kolo mlýnské..." program dětský folklorních souborů (vystoupení spolu se soubory Dunajek, Ondrášek, Křenováček, Hr
1.9.2013 - (15:30 hod.)   -   MFF Brno 2013 – pořad „Pekla vdolky z bílé mouky“   -   Nádvoří nové radnice, Brno
II., III.skupina + VM
1.9.2013 - (17:30 hod.)   -   MFF Brno 2013 – pořad „Spolu s hosty“ – 2.hlavní festivalový pořad   -   Nádvoří nové radnice, Brno
IV.skupina + VM
31.8.2013 - (15:30 hod.)   -   MFF Brno 2013 – pořad „Mojéj maměnce, mému tatíčkovi“   -   Zámecký park Brno,Medlánky
II.skupina + MM
31.8.2013 - (10:00 hod.)   -   MFF Brno 2013 – Roztančené město   -   Stanoviště v centru Brna
IV.skupina + VM
18.8.2013   -   Letní soustředění souboru v RS Prudká u Tišnova
 
1.7.2013 - 7.7.2013   -   Zájezd do Polska na soutěžní festival „Bydgoskie Impresje Muzycne“ v Bydgošči   -   (VM, IV. a část III. taneční skupiny)
 
29.6.2013 - (10:00 hod.)   -   Festival Dětská Strážnice – amfiteátr Skanzenu ve Strážnici, pořad „Povídám, povídám pohádku“   -   VM, III. + část II. taneční skupiny)
 
29.6.2013 - (15:00 hod.)   -   Festival Dětská Strážnice – účast v průvodu   -   VM, III. + část II. taneční skupiny)
 
23.6.2013   -   Bystrcké hody - Vystoupení před Společenským centrem v Bystrci   -   VM, IV. taneční skupina + Přípravka Bystrc)
 
22.6.2013 - (15:00 hod.)   -   Závěrečná v CVČ Milénova, Brno   -   "Závěrečná" a zábavná pouť pro členy souboru, jejich kamarády a rodiče
Od 14.00 Valná hromada SRP BV, o.s.
15.6.2013 - 16.6.2013   -   Celostátní kolo postupové přehlídky dětských folklorních souborů v Jihlavě   -   (VM, IV. a III. taneční skupina + D z IV.sk.)
 
15.6.2013 - (15:00 hod.)   -   Celodenní výlet Přípravky Lesná na hrad Veveří
 
1.6.2013 - (11:00 hod.)   -   Dětský den – zámecký park Medlánky, Brno   -   (MM, I. taneční skupina)
 
22.5.2013 - (17:00 hod.)   -   Velká muzika Brněnského Valášku v živém vysílání radia Proglas
 
14.5.2013 - 19.5.2013   -   Zájezd Rab – Chorvatsko   -   (VM, IV. a III. taneční skupina)
 
28.4.2013   -   Kuličkiáda + Pálení čarodějnice   -   akce pro děti i rodiče Přípravky Bystrc
 
28.4.2013 - (13:00 hod.)   -   Krajské kolo postupové přehlídky dětských folklorních souborů ve Strážnici   -   Kulturní dům ve Strážnici (VM, IV. a III. taneční skupina)
 
20.4.2013 - (10:00 hod.)   -   Postupová přehlídka dětských folklorních souborů   -   KD Charbulova 3, Brno (VM, III.sk.)
 
13.4.2013   -   Jarní představení „Zahrajte ně muziganti“ – vystoupení celého souboru v div. B. Polívky, Brno   -   (s hostem Malá Jasénka, soubor valašských písní a tanců, Vsetín) dvě představení v 15.00 a 19.00 hod.
(předprodej vstupenek ve zkouškách v BCVČ Lesná, Milénova 13, Brno od 2.4.2013 každé pondělí, úterý a čtvrtek vždy v 17.00 – 19.00, prodej vstupenek též na místě v divadle)
6.4.2013 - (19:00 hod.)   -   vystoupení pro MO Svazu tělesně postižených v Brně, hotel Voroněž
(IV.skupina, VM)
24.3.2013   -   Černovický zpěváček   -   účast zástupců souboru v soutěži dětských interpretů lidové písně Černovický zpěváček, v kulturním domě „U lípy“ Charbulova 3, v Brně – Černovicích. (http://www.majekbrno.cz)
 
17.3.2013 - (14:00 hod.)   -   Vynášení Mařeny, začátek u SC Bystrc, Odbojářská 2, Brno
(Přípravka B – tj. Bystrc + MM)
8.2.2013 - (18:30 hod.)   -   Tradiční fašanková zábava pro členy souboru i širokou veřejnost   -   v sále Společenského centra, Brno-Bystrc, Odbojářská 2
- k zábavě a tanci vám bude hrát cimbálová muzika BRNĚNSKÉHO VALÁŠKU a cimbálová muzika VALAŠSKÉHO KRÚŽKU V BRNĚ - připraven je fašankový průvod masek, tradiční pochovávání basy a spousta další zábavy
5.2.2013 - (16:00 hod.)   -   Brněnský Fašank - účast ve 4.ročníku Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů
začátek na nám. Svobody v 16.00. Po udělení "práva" zastupitelem města se rozejdou fašankové obchůzky po zastaveních v centru (nám. Svobody, Dietrichsteinský palác – Zelný trh, Etnografický ústav – Kobližná, TIC – Radnická 8).
19.1.2013 - (15:30 hod.)   -   Maškarní bál „Z pohádky do pohádky“ pro členy souboru a jejich kamarády
v sále Společenského centra, Brno-Bystrc, Odbojářská 2
12.12.2012   -   Vystoupení pro domov důchodců Okružní
III. a I. skupina a malá muzika
11.12.2012 - (16:00 hod.)   -   vystoupení v doprovodném programu Vánočních trhů na brněnském výstavišti
pódium v pavilonu „F“, (VM, II. + IV.sk.)
9.12.2012 - (17:00 hod.)   -   repríza představení „Nemeškajme a zahrajme“
pořadá Mětská část Brno – Bystrc. Společenské centrum Bystrc, Odbojářská 2, Brno. Prodej vstupenek na místě.
8.12.2012 - (15:00 hod.)   -   vánoční představení "Nemeškajme a zahrajme"
za finanční podpory Statutárního města Brna. V programu vystoupí všechny kategorie souboru a obě cimbálové muziky. Společenské centrum Bystrc, Odbojářská 2, Brno. (Prodej vstupenek na místě 1 hodinu před představením. Cena 100,- Kč, děti do 10 let 50 Kč)
3.12.2012   -   Na Lidovú notečku, Semilasso, Brno
účast v představení dětských folklorních souborů (MM + I.sk.)
13.11.2012 - (16:00 hod.)   -   Svatomartinské hody – nám. Svobody, Brno
(vystupuje VM + II. taneční skupina)
10.11.2012 - (15:00 hod.)   -   XXIX. Setkání lidových muzik, Praha – Městská knihovna Praha
(Mariánské nám.1), Velká muzika
9.11.2012 - (18:30 hod.)   -   Děti dětem, sál KD Charbulova, Brno-Černovice
společné vystoupení souborů Jánošíček, Javorníček a Brněnský Valášek (MM, I.sk.)
9.11.2012 - (18:00 hod.)   -   VIII. Setkání dětských lidových muzik, Praha – PVA Letňany
Velká muzika
21.10.2012 - (17:00 hod.)   -   Koncert cimbálové muziky   -   pořádaný k vydání nového CD „Od svítání do svítání“
sál restaurace Kinokavárna, nám. SNP 33, Brno-Černá Pole (spoluúčinkují: „malá muzika“ DNS Brněnský Valášek, nejstarší taneční složka souboru) po představení následuje beseda u cimbálu, předpokládaný konce ve 22.30 hod.
11.10.2012 - 15.10.2012   -   Stuttgart, Německo   -   zájezd na folklorní slavnosti (VM, IV. sk..) skupina)
 
8.10.2012 - (16:30 hod.)   -   Slavnosti regionů – nám. Svobody, Brno (vystupuje VM + III. taneční skupina)
 
1.10.2012 - (16:15 hod.)   -   Slavnosti vína – nám. Svobody, Brno (vystupuje VM + IV. taneční skupina)
 
21.9.2012 - 23.9.2012   -   Víkendové soustředění na Valašsku – Liptál a Velké Karlovice, za podpory statutárního města Brna (II. a III. skupina)
 
13.9.2012 - 16.9.2012   -   Prievidza, Slovensko , zájezd na pozvání DFS Malý Vtáčnik, (VM, II. a III.sk.)
 
8.9.2012   -   Slavnosti chleba ve Slupi u Znojma (MM, I. skupina)
 
2.9.2012   -   XXIII.Mezinárodní folklorní festival Brno ´12
odpoledne – II. dětský pořad Nová radnice, VM + II. a III.sk. Podvečer – II.hlavní festivalový večer, Nová radnice, VM + IV.sk.
1.9.2012 - (10:00 hod.)   -   XXIII.Mezinárodní folklorní festival Brno ´12
pořad „Roztančené město“ – centrum Brna (VM, IV. sk.) odpoledne Medlánky –zámecký park – dětský pořad pořad (MM, I. sk.)
19.8.2012 - 26.8.2012   -   Letní soustředění souboru v RS Prudká u Tišnova
 
10.7.2012   -   MFF Europeáda Padova 10.-17.7.
zájezd na mezinárodní folklorní festival Europeáda 2012 v Padově (Itálie) za podpory Statutárního města Brna, VM + III. a IV. taneční skupina
24.6.2012 - (16:00 hod.)   -   Bystrcké hody
před Společenským centrem v Brně-Bystrci, Odbojářská 2, (vystupuje VM + IV. taneční skupina)
16.6.2012 - (15:00 hod.)   -   Závěrečná
Valná hromada SRP, "Závěrečná" a zábavná pouť pro členy souboru, jejich kamarády a rodiče
2.6.2012 - (10:30 hod.)   -   Vystoupení – Den dětí zámecký park Medlánky, Brno   -   (vystupuje VM + IV. taneční skupina)
 
26.5.2012   -   Vystoupení – Jízda králů v obci Javůrek   -   (vystupuje MM + I. taneční skupina)
 
23.5.2012 - (16:00 hod.)   -   Vystoupení pro Lions klub v hotelu Grand, Brno   -   (vystupuje VM + III. taneční skupina).
 
19.5.2012 - (19:00 hod.)   -   Vystoupení v rámci akce „Muzejní noc“ v Knihovně J. Mahena, Brno – Kobližná   -   (vystupuje VM + II. taneční skupina).
 
12.5.2012   -   koncert „Folklor bez hranic“
KD Rubín, Makovského nám.3, Brno (účinkují DNS Brněnský Valášek, hostující soubory z Chorvatska a Slovenska). Koncert se koná v rámci akce Setkání souborů 9.-13.5.2012.
12.4.2012 - (16:30 hod.)   -   Jundrovská vonička
kino Svratka – účast nejmladších členů – Přípravky na vystoupení
25.3.2012   -   Černovický zpěváček
účast členů souboru v soutěži dětských interpretů lidové písně Černovický zpěváček, v kulturním domě „U lípy“ Charbulova 3, v Brně – Černovicích. (http://www.majekbrno.cz)
21.2.2012 - (16:00 hod.)   -   Brněnský Fašank - účast ve 3.ročníku Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů
začátek na nám. Svobody v 16.00. Po udělení "práva" zastupitelem města se rozejdou fašankové obchůzky po čtyřech zastaveních (nám. Svobody, Dietrichsteinský palác – Zelný trh, Etnografický ústav – Kobližná, TIC – Radnická 8). /podrobnosti www.sa
18.2.2012 - (18:30 hod.)   -   Tradiční fašanková zábava pro členy souboru i širokou veřejnost   -   v sále Kulturního domu Rubín, Brno, Makovského 3
- k zábavě a tanci vám bude hrát cimbálová muzika BRNĚNSKÉHO VALÁŠKU a cimbálová muzika VALAŠSKÉHO KRÚŽKU V BRNĚ - připraven je fašankový průvod masek, tradiční pochovávání basy a spousta další zábavy
10.12.2011 - (15:00 hod.)   -   Představení "DEN PŘESLAVNÝ"   -   Repríza v 19.00 hodin. V programu vystoupí všechny taneční kategorie souboru a obě cimbálové muziky. Jednotlivá taneční a hudební pásma budou zaměřena na podzimní i vánoční zvykosloví. Za finanční podpory Statutárního města Brna.
Prodej vstupenek je zajištěn od 28.11.2011 v Centru volného času, Milénova 13, Brno – Lesná a to každé pondělí, úterý a čtvrtek v době od 17.00 do 19.00 hodin. Vstupenky bude možné zakoupit také v den představení na místě. Dena 140,- Kč, děti do 10 le
3.12.2011 - (16:00 hod.)   -   Vystoupení cimbálové muziky u příležitosti natočení nového CE   -   Po vystoupení následuje Mikulášská nadílka. Pořádáno za finanční podpory Statutárního města Brna.
Společenské centrum Bystrc. Odbojářská 2, Brno
5.10.2011 - (16:30 hod.)   -   16.30 – 17.30 hod., Slavnosti vína – Brno, nám.Svobody, (VM + IV.sk.)
 
18.9.2011 - (15:00 hod.)   -   Erbovní slavnosti - Brno, Královo Pole   -   podium v parku na Slovanském nám., Vystoupení cca 20 min. v čase 15.00 – 16.00 (VM, IV.sk)
 
17.9.2011 - (10:00 hod.)   -   Přehlídka dětských lidových muzik „Hudební střípky Jaroslava Juráška“ (VM)   -   klub Univerzity obrany, Šumavská 4, Brno (velká muzika)
 
16.9.2011 - (17:00 hod.)   -   vystoupení na Makovského nám., Brno – Žabovřeské hody   -   Brno, podium u KD Rubín – Žabovřeské hody
 
3.9.2011   -   Slavnosti chleba ve Slupi u Znojma (VM, II. skupina)
 
28.8.2011   -   XXII.Mezinárodní folklorní festival Brno ´11
14.30 – 15.30 – dětský „Čtvero ročních období“ Nová radnice, VM + II. a III.sk. 17.00 – 18.30 – 2.hlavní festivalový večer, Nová radnice, VM + IV.sk.
27.8.2011   -   XXII.Mezinárodní folklorní festival Brno ´11
10.00 - 12.00 pořad „Roztančené město“ – centrum Brna (VM, IV. sk.) 15.30 – 16.30 Medlánky – Sýpka – pořad „Řemeslo má zlaté dno“ (MM, I. sk.)
14.8.2011 - 21.8.2011   -   Letní soustředění souboru v RS Prudká
 
18.7.2011 - 26.7.2011   -   Zájezd na MFF Europeáda v Tartu – Estonsko (VM, III. a IV.sk.)
 
21.6.2011   -   Evropský svátek hudby (účast VM a III.sk.)
 
18.6.2011   -   Valná hromada SRP B.Valášku, Závěrečná a Dětská pouť
(za podpory statutárního města Brna)
11.6.2011   -   Vystoupení v SVČ Lužánky, Brno (MM, I.sk.)
 
5.6.2011 - (10:00 hod.)   -   Dětský den v Brně, zámecký park Medlánky (VM, IV. sk.)
 
4.6.2011   -   Strážnice – výlet I.taneční skupiny
 
30.4.2011   -   Krajské kolo postupové přehlídky DFS Brno
Strážnice (VM, II. sk.) – z oblastní přehlídky v Brně postoupila velká muzika a II.skupina s pásmem Pohádka
24.4.2011   -   odpoledne - Vystoupení v galerii Skleněnka, Březina u Tišnova, (VM, II. sk.)
 
20.4.2011 - (17:00 hod.)   -   Velikonoce 2011, vystoupení na nám. Svobody, Brno (VM, II. a III. sk.)
 
16.4.2011   -   Vystoupení na Dni Země 2011 v Brně   -   (VM, IV.sk.)
 
3.4.2011   -   Postupová přehlídka dětských folklorních souborů
účast v oblastním kole v Brně (VM, II., III. sk.)
8.3.2011 - (16:00 hod.)   -   Brněnský Fašank   -   2.ročník Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů
začátek na nám. Svobody v 16.00. Po udělení "práva" zastupitelem města se rozejdou fašankové obchůzky po šesti zastaveních. Od 19.00 fašanková zábava v klubu na ul. Vlhká
6.3.2011   -   Černovický zpěváček 2011
Účast členů souboru v regionální soutěži dětských zpěváků lidových písní „Černovický zpěváček 2011“
16.1.2011 - (15:00 hod.)   -   Maškarní bál pro členy souboru a jejich kamarády, CVČ Lesná
 
15.1.2011   -   Nábor nových členů – CVČ Lesná (podrobnosti viz Nábor nových členů)
 
10.12.2010 - (16:00 hod.)   -   Vánoční trhy na brněnském výstavišti, pavilon „F“ -podium
vystoupení 16.00 – 17.00 hod. (muzika, II. a III.sk.)
4.12.2010 - (15:00 hod.)   -   „Mikulášská“ - besídka pro členy souboru a jejich kamarády, KD Rubín
 
26.11.2010 - (19:00 hod.)   -   Beseda u cimbálu CM Sylván
muzika Brněnského Valášku hostem besedy (19.00 – 23.00), Hostinec Slunečnice, Brno-Černovice, Faměrovo náměstí 17
17.11.2010 - (15:00 hod.)   -   17.11.2010 15.00 a 18.30 Koncert k 35. výročí založení souboru, Mahenovo div., Brno
Prodej vstupenek od 1.10.2010 v ND Brno, Předprodej vstupenek - Dvořákova 11, Brno a od 1.11. 2010 každé pondělí, úterý a čtvrtek, 17.00 – 19.00 hod. v CVČ, Milénova 13, Brno – Lesná, prodej též na besedě u cimbálu
6.11.2010 - (18:00 hod.)   -   Beseda u cimbálu pro současné i bývalé členy, jejich rodiče, přátele a příznivce souboru v hotelu Kozák, Horova 30, Brno
Přijďte si s námi zavzpomínat, zazpívat a zatancovat – co se člověk naučí, nikdy nezapomene hrají CM Valašského krúžku v Brně a cimbálové muziky B. Valášku, MUZIKANTI NÁSTROJE S SEBOU!
16.9.2010 - 20.9.2010   -   Zájezd do Poznaně (Polsko) na pozvání DFS Mali Poligrodzianie (MM, II. a III.sk.)
 
4.9.2010   -   Slavnosti chleba ve Slupi (u Znojma) (VM, IV. skupina)
 
29.8.2010 - (15:30 hod.)   -   XXI.Mezinárodní folklorní festival Brno ´10 – vystoupení Brněnského Valášku:
Stará radnice, pořad „Jen si tak trochu písknout“ (MM, II.sk.) 17.30 – 18.30 pořad „Cestou necestou“ (VM, IV.sk.)
26.8.2010 - 29.8.2010 - (12:00 hod.)   -   XXI.Mezinárodní folklorní festival Brno ´10 – vystoupení Brněnského Valášku:
28.8. 2010 10.00, střed Brna, pořad „Roztančené město“ (MM, II.a III. sk.), 15.00-16.30 Nová radnice – pořad „Soubory jubilující“ (VM, III. a IV. sk.), 15.30 – 17.00 Medlánky – Zámecký park – pořad „Tance a písničky z kraje života“ (MM, I. sk.),
15.8.2010 - 22.8.2010   -   letní soustředění souboru v RS Kutiny u Řikonína
 
20.7.2010 - 27.7.2010   -   Bolzano - Itálie - mezinárodní folklorní festival Europeáda (MM, II. a III. sk.)
 
2.7.2010 - 13.7.2010   -   Ankara - Turecko – mezinárodní folklorní festival (VM, IV.sk.)
 
21.6.2010   -   Evropský svátek hudby – nám. Svobody, Brno – v odpoledních hodinách (MM + II.sk.)
 
19.6.2010 - (15:00 hod.)   -   19.6.2010 Závěrečná – zábavná pouť pro členy souboru a jejich přátele
(pod záštitou Statutárního města Brna) od 15.00, CVČ Lesná
3.6.2010   -   3.-6.6. 2010 účast na festivalu Mělnický Vrkoč, Mělník (MM + III. a IV. skupina)
 
2.6.2010 - (18:00 hod.)   -   vystoupení muziky (40 min.), Brněnská přehrada – Přístaviště Bystrc
 
30.5.2010   -   dopoledne, Dětský den uprostřed Evropy na Staré radnici (30 min.)
 
9.5.2010 - (14:00 hod.)   -   II. část koncertní přehlídky v divadle B.Polívky, (VM + IV. skupina)
 
8.5.2010 - (10:15 hod.)   -   vystoupení na podiu před SVČ Lužánky v rámci akce „Děti dětem“   -   setkání brněnských dětských folklorních souborů (MM + Přípravka)
 
25.4.2010 - (17:30 hod.)   -   Koncert cimbálové muziky Brněnského Valášku (za podpory statutárního města Brna),
sál restaurace Kinokavárna, nám. SNP 33, Brno (účinkují obě cimbálové muziky souboru) po představení následuje beseda u cimbálu, předpokládaný konce ve 22.30 hod.
24.4.2010 - (14:00 hod.)   -   Vystoupení na Moravském nám., Brno v rámci Dne Země (MM + II.skupina)
 
17.4.2010 - (15:00 hod.)   -   koncert „Folklor bez hranic“, KD Rubín, Makovského nám., Brno
(účinkují DNS Brněnský Valášek, DFS Jarošáček, Mělník, DFS Mali Poligrodzianie, Polsko) Koncert se koná v rámci akce Setkání souborů 14.-18.4.2010 za podpory statutárního města Brna
15.4.2010 - (13:30 hod.)   -   vystoupení pro DD Kociánka v rámci „Setkání souborů“, pořádaného za podpory statutárního města Brna (MM + I.skupina, spolu s polským souborem Mali Poligrodzianie z Poznaně)
 
19.3.2010 - (06:00 hod.)   -   Vynášení Mařeny
jarní zvyk v pořadu Dobré ráno od 6.00 na ČT 1 (záznam z akce z pátku 12.3.)
14.3.2010   -   Nahrávka pro Český rozhlas
Nahrávka repertoáru obou cimbálových muzik pro Český rozhlas Brno - Hustopeče
16.2.2010 - (17:00 hod.)   -   Brněnský Fašank
1.ročník Fašankové obchůzky brněnských folklorních souborů - začátek na nám. Svobody. Od 19.00 fašanková zábava v kult. domě Dominik.
13.2.2010 - (18:00 hod.)   -   Tradiční fašanková zábava pro členy souboru i širokou veřejnost
sál Společenského centra, Brno – Bystrc
12.2.2010   -   12.2.2010 vystoupení při zahájení Mistrovství ČR juniorů v krasobruslení, Boby centrum, Brno (MM, III.sk.)
 
16.1.2010 - (15:00 hod.)   -   Maškarní bál pro členy souboru a jejich kamarády, CVČ Lesná
 
21.12.2009   -   11.00 a 17.00, vystoupení ve vánočním koncertu v rámci festivalu „SoThis Is Christmas“, chrám J.A.Komenského (Červený kostel), Komenského nám., Brno (Velká muzika)
 
19.12.2009 - (15:00 hod.)   -   19.12.2009 koncert celého souboru v divadle B.Polívky „Čas radosti, veselosti“ (s podzimní a zimní tématikou)
dvě představení v 15.00 a 19.00 hod. (předprodej vstupenek ve zkouškách v BCVČ Lesná, Milénova 13, Brno od 7.12.2009 vždy v 17.00 – 19.00, prodej vstupenek též na místě v divadle)
18.12.2009 - (12:30 hod.)   -   vystoupení pro ČT 1 v pořadu SAMA DOMA (MM + sbor)
 
12.12.2009   -   Vánoční trhy Vídeň, vystoupení (VM, III. sk.)
 
9.12.2009   -   Vystoupení pro Lions klub, hotel Grand (MM, II. sk.)
 
8.12.2009 - (16:00 hod.)   -   Vánoční trhy na BVV, vystoupení 16.00 – 17.00 hod. (VM, III. a IV.sk.)
 
5.12.2009 - (15:00 hod.)   -   „Mikulášská“ besídka pro členy souboru a jejich kamarády, Společenské centrum Brno-Bystrc
 
29.11.2009 - (14:00 hod.)   -   „Na lidovú notečku“ – Semilasso, Brno, předvánoční koncert dětských folklorních souborů   -   začátek ve 14.00 (Přípravka, MM)
 
29.11.2009 - (14:00 hod.)   -   „Na lidovú notečku“ – Semilasso, Brno, předvánoční koncert dětských folklorních souborů, začátek ve 14.00 (Přípravka, MM)
 
11.11.2009   -   Vystoupení pro Domov Naděje Ptašinského ul., Brno (II.sk., MM)
 
8.10.2009   -   Jundrovské jablíčko (MM, Přípravka)
 
12.9.2009 - 13.9.2009   -   Přehlídka dětských lidových muzika Brno
Hudební střípky Jaroslava Juráška (MM)
5.9.2009   -   Slavnosti chleba ve Slupi (u Znojma) (MM, II. a III. skupina)
 
27.8.2009 - 30.8.2009 - (15:30 hod.)   -   Mezinárodní folklorní festival Brno 2009 – vystoupení Brněnského Valášku
28.8. 2009 15.30 hod., Stará radnice, pořad „Tancujeme, zpíváme“ (MM, III.a II. sk.) 28.8. 2009 15.30 hod., Stará radnice, pořad „Tancujeme, zpíváme“ (MM) 29.8. 2009 10 – 12.00, střed Brna, pořad „Roztančené město“ (VM, III.a IV. sk.) 29.8. 2
21.7.2009 - 27.7.2009   -   Kleipeda - Litva - mezinárodní folklorní festival Europeáda (MM, II. a III. sk.)
 
3.7.2009 - 14.7.2009   -   St.Malo - Francie - mezinárodní folklorní festival (VM, IV.sk.)
 
21.6.2009 - (11:00 hod.)   -   Evropský svátek hudby (VM + IV.sk.)
11.00-11.30 Stará radnice
20.6.2009   -   Závěrečná –zábavná pouť pro členy souboru a jejich přátele
(za finanční podpory statutárního města Brna), CVČ Lesná
10.6.2009 - 14.6.2009   -   Oravská Lesná – zájezd na pozvání souboru Flajšovanček, Dětský folklorní festival
„Folklór bez hraníc“ (VM, III. a IV. sk.)
3.6.2009 - 7.6.2009   -   Salgótarján – zájezd Maďarsko na pozvání souboru Z.Kodályho
(MM, II.sk.)
30.5.2009 - (11:15 hod.)   -   30.5.2009 Divadelní pohádkový jarmark Olšany – farma B.Polívky
11.20, 14.30 a 16.30 (MM, II. a III.sk.)
30.5.2009   -   Zájezd nejmladších členů do Valašského muzea v přírodě, Rožnov p.R.
 
27.5.2009 - (16:00 hod.)   -   Lions-klub – vystoupení v Grand hotelu   -   začátek 16.00 (VM + IV.sk.)
 
24.5.2009 - (19:00 hod.)   -   Lužánkobraní – účast v koncertu k 60. výročí Lužánek – divadlo Radost
19.00 (VM, I. a IV. sk.)
17.5.2009 - (13:30 hod.)   -   Dětský folklorní festival „Vyjdi, vyjdi slunko“
13.30 průvod obcí, 14.30 vystoupení v přírodním areálu (MM, III.sk.)
14.5.2009 - (14:30 hod.)   -   Vystoupení pro Městské kulturní středisko v Adamově ke Dni matek   -   14.30 hod. (MM, I. a III.sk.)
 
28.4.2009   -   vystoupení v Lomnici u Tišnova – synagoga (MM, III.sk.)
 
26.4.2009   -   Krajské kolo postupových přehlídek dětských folklorních souborů – Jihomoravský kraj
Brněnský Valášek se spolu s dalšími devíti dětskými soubory z Jižní Moravy představí odborné porotě v kulturním domě ve Strážnici. (MM, II. sk.) (Dva nejlepší soubory z Jižní Moravy postoupí do celostátního kola přehlídek v Jihlavě.)
22.4.2009 - 26.4.2009   -   Stuttgart – zájezd Německo na pozvání souboru DJO Stuttgart (VM, IV.sk.)
 
4.4.2009   -   „Už vám to létečko neseme“ - jarní koncert celého souboru v div. B. Polívky, Brno   -   (s hostem DFS Břeclavánek)
dvě představení v 15.00 a 19.00 hod. (předprodej vstupenek ve zkouškách v BCVČ Lesná, Milénova 13, Brno od 23.3.2009 vždy v 17.00 – 19.00, prodej vstupenek též na místě v divadle)
28.3.2009   -   28.3.2009 Postupová přehlídka dětských folklorních souborů – účast v oblastním kole v Brně (MM, II., III. sk.)
 
20.2.2009 - (18:30 hod.)   -   Tradiční fašanková zábava, pro členy souboru i širokou veřejnost
k zábavě a tanci bude hrát cimbálová muzika B. VALÁŠKU a cimbálová muzika ŠMYTEC, sál Společenského centra v Bystrci, Odbojářská 2, Brno, začátek v 18.30 hod.
18.1.2009   -   Vystoupení na veletrhu Regiontour, BVV, Brno
pavilon "V", 13.30 hod (MM+II.skupina)
10.1.2009 - (15:00 hod.)   -   Dětský maškarní bál
Dětský maškarní bál pro členy souboru a jejich kamarády CVČ Brno-Lesná, Milénova 13 (15.00 – 17.30 hod.)
21.12.2008 - (18:00 hod.)   -   Vánoční koncert v Červeném kostele
Komenského náměstí Brno
14.12.2008 - (13:30 hod.)   -   vystoupení na Vánočních trzích na BVV Brno
vystoupení na Vánočních trzích na BVV Brno (pavilon „F“ 13.30 – 14.20 hod.) (velká muzika, III. a IV.sk.)
6.12.2008 - (15:00 hod.)   -   Mikulášská besídka
Mikulášská besídka pro členy souboru, jejich kamarády a rodiče, KD Rubín, Makovského nám.3, Brno-Žabovřesky (15.00 - 18.00 hod)
2.10.2008   -   Jundrovské jablíčko, Brno, kino Svratka Jundrov
(malá muzika, I.skupina)
27.9.2008 - 28.9.2008   -   XII. ročník dětského foklórního festivalu v Břeclavi
(malá muzika, III.skupina)
6.9.2008   -   Vystoupení na Slavnostech chleba ve Slupi
(velká muzika, IV.skupina)
29.8.2008 - 31.8.2008   -   MFF Brno 2008
účast II.-IV.skupiny + obou CM v pořadech festivalu, v rámci festivalu budeme doprovázet hostující přátele z DFS Goralik z Kežmarku
16.8.2008 - 23.8.2008   -   Letní soustředění v RS Kutiny u Řikonína
(malá a velká muzika, II.-IV.skupina)
22.7.2008 - 29.7.2008   -   zájezd na MFF Europeáda v Martigny (Švýcarsko)
(velká muzika, II. a III.skupina)
28.5.2008 - 1.6.2008   -   Zájezd do Kežmarku
na pozvání DFS Goralik Medzinárodný festival Bábik (malá muzika, II. a III.skupina)
26.4.2008   -   koncert „Folklor bez hranic“, v KD Rubín
Makovského nám., Brno (účinkují DNS Brněnský Valášek, soubor Zoltána Kodályho, Salgótarján, Maďarsko, Folklorní soubor DJO – Stuttgart, Německo), Koncert se koná v rámci akce Setkání souborů 23.-27.4.2008
28.3.2008 - 30.3.2008   -   Zájezd do Považské Bystrice   -   1.jarní festival na pozvání DFS Mladosť
(malá muzika, I. a II.skupina)